קרן דניאלי

קרן דניאלי > פעילויות > בינת דניאלי – ישיבה יחודית בירושלים

בינת דניאלי – ישיבה יחודית בירושלים

לראשונה במערכת החינוך המיוחד בארץ, נחנכה ישיבה תיכונית חדשה בירושלים, לנערים מכל רחבי הארץ, הסובלים ממוגבלויות פיזיות ונכויות קשות אך בעלי כושר למידה מעולה. עד כה, למדו נערים בגילאים אלו במסגרות רגילות, שלא נתנו להם מענה לצרכיהם המיוחדים הן ברמה הפיזית והן ברמה הרגשית. בישיבה יילמדו מקצועות הקודש לצד מקצועות ליבה כמו מתמטיקה ואנגלית, ולצד זה יעמדו לרשות התלמידים צוות רב מקצועי הכולל פסיכולוגים, מטפלים פרא- רפואיים ועוד.

הישיבה נקראת ״בינת דניאלי״, והוקמה על שמה של דניאלי זוננפלד ז"ל, מתקדמת לקראת שנתה השלישית, כאשר עשרות תלמידים חובשים את ספסליה ומגיעים מכל רחבי הארץ כולל ישובים רבים ביו"ש, גם ממקומות שמצריכים נסיעות ארוכות, היות ואין להם מסגרות מתאימות סמוך למקום מגוריהם. והביקוש גובר והולך בשל רמתה הלימודית הגבוהה והמסירות יוצאת הדופן של צוות הישיבה.

מאחורי הקמת "בינת דניאלי", עומדת עמותת מש"י (מרכז שיקום ילדים), עמותה למען ילדים בעלי מוגבלויות פיזיות. בראשות הרב אשר זורייבין העמותה הקימה עד היום מסגרות חינוך בהן לומדים כ-230 תלמידים, מכל המגזרים, במעונות שיקומיים לגיל הרך, גני ילדים ובית ספר יסודי. הישיבה הוקמה במתחם בית כנסת בשכונת רמת שלמה בירושלים, ששופץ בסיוע קרן דניאלי והוסב למבנה נגיש ומותאם לתלמידים.

בטקס חנוכת הישיבה שהתקיים בחודש טבת תשע"ט [דצמבר 2019] השתתפו סגן שר הבריאות מר יעקב ליצמן, סגן שר החינוך הרב מאיר פרוש ,  אישים בכירים ממשרד החינוך ומשרד העבודה והרווחה, שבאו לברך את הנערים והוריהם. גם שר החינוך, נפתלי בנט, שהיתה לו היכרות אישית עם דניאלי, שלח את ברכתו בהודעה מוקלטת היות שנבצר ממנו להגיע עקב ישיבת קבינט באותה שעה.

האמן יונתן רזאל הנעים לנוכחים את הטקס בשיריו, ואף ערך ביצוע מרגש של שיר, שהלחין למילים הלקוחות מתוך הספדו של הגאון הרב משה שפירא זצוק״ל על דניאלי ז"ל.

מייסד ונשיא קרן דניאלי, מר מוטי זוננפלד חתם את הטקס בברכו את התלמידים ואת עמותת מש"י, וסיפר על פועלה יוצא הדופן של דניאלי כמתנדבת עם ילדים חולי סרטן. "לדניאלי היתה אהבת חסד עצומה, אהבה לתורה וכח נתינה אינסופי. היא הרעיפה מהאהבה שלה על כל מי שנמצא בסביבה שלה." זוננפלד הביע את התפעלותו מנערים, שכבולים להגבלות פיזיות אך אינם מוותרים, עוסקים בתורה ובלימוד ואף ניגשים לעמוד התפילה. הוא סיים באומרו: "אני בטוח, שהקמת הישיבה היא מהדברים שדניאלי הייתה רוצה שנעשה".