קרן דניאלי

קרן דניאלי > פעילויות > מדרשה לבנות דניאלי

מדרשה לבנות דניאלי

מדרשת דניאלי - מדרשה לבנות להכנה לשירות לאומי.

המדרשה שהוקמה ע"י מוסדות 'בני דוד' (עלי), הינה מסגרת ייחודית לבנות, המכשירה אותן לקראת השירות הלאומי, והיא הוקמה במטרה לתת מענה להעצמתן הרוחנית ולהכשרתן של אותן הבנות. המדרשה שמה דגש על בניית עולמן האמוני-רוחני של הבנות, לקיחת אחריות לאומית בכל מרחבי החיים, והקניית כלים אמיתיים להתמודדות בשלב ההתנדבות. תכנית הלימודים כוללת מגוון נושאים כמו: בניין הנפש, בניין המידות, יסודות האמונה לאור אתגרי השעה, וכמובן לימוד הלכה. בתכנית גם שיעורים כלליים, חברותות עם נשות 'בני דוד', וסדנאות שונות.

המדרשה ממוקמת בכפר-תפוח שבשומרון, ובראשה עומד הרב אליעזר קשתיאל. לימין המדרשה עומדים גם ראשי מוסדות 'בני דוד': הרב אלי סדן והרב יגאל לוינשטיין. המדרשה פתחה את שעריה עם ארבעים וחמש חניכות בשנתון הראשון (מתוך מספר רב של מועמדות). ההכרה הרחבה שצברה המדרשה בזמן פעילותה, מהווה סימן ברכה על המשך מורשתה הייחודית של הנערה דניאלי זוננפלד, אשר עוד בחייה היתה מודל לחיקוי ולהערצה, בקרב בנות השירות הלאומי. לאור הבנין האמוני האיתן, ואהבת ישראל של דניאלי – ימשיכו ויצעדו בגאון חניכות המדרשה.

היכרותו ותמיכתו של מר מוטי זוננפלד במוסדות 'בני דוד' החלו לפני כעשור, בעיקר בהנצחת זכרו של גיבור ישראל, רועי קליין הי"ד. המכינה הקדם צבאית 'בני דוד' מהווה סמן מוביל במערכת המכינות הקד"צ. גם 'מדרשת דניאלי', מהווה מודל רוחני לרבים שילכו בדרכה, ורבות מתדפקות על דלתותיה על מנת להתקבל לתכנית הלימודים.

למעבר לקטעי וידאו על המדרשה:

פרסום על ימים פתוחים לקראת הרישום לשנת הלימודים תשע״ט:

 

8/9/2016

טקס סיום שנה א' במדרשת דניאלי

טקס סיום שנה א דניאלי (2)

טקס סיום שנה א דניאלי (9)

טקס סיום שנה א דניאלי (20)  טקס סיום שנה א דניאלי (25)  טקס סיום שנה א דניאלי (29)

.

23/11/2016

מפגש ראשון עם הורי מחזור ב' של מדרשת דניאלי

img_20160904_182353

img_20160904_183539

מכתב תודה ממדרשת דניאלי:

צוות המדרשה:

הרב שחר ורטמן / ראש המדרשה

תמר עיטם

יעל זוננשיין

עידית סלע