קרן דניאלי

קרן דניאלי > פעילויות > פרס דניאלי למצויינות וחסד לשנת 2017

פרס דניאלי למצויינות וחסד לשנת 2017

הענקת פרס דניאלי לשנת 2017 לרב פירר

״פרס דניאלי״ למצויינות וחסד לשנת 2017, הוענק בנובמבר השנה ליבלחט״א, הרב אלימלך פירר, יו״ר ארגון החסד ״עזרה למרפא״. טקס הענקת הפרס התקיים בנוכחות מאות משתתפים במרכז האקדמי "שערי מדע ומשפט" בשיתוף עם 'קרן דניאלי'. במהלך הטקס נחשף ע״י פרופ’ אביעד הכהן, נשיא המרכז, מכתב לא ידוע ששוגר אל רבה של ירושלים הגרי״ח זוננפלד זצ״ל מאת הגאון רבי ברוך בער לייבוביץ’ זצ״ל, ראש ישיבת ‘כנסת בית יצחק’ שעקרה אז את מושבה מקובנה לוילנה.

במכתב פונה ר' ברוך בער לגרי״ח, ומבקש ממנו לסייע לכמה בחורי ישיבה שעלו מליטא לארץ ישראל והתיישבו בחברון. במכתבו, משבח ר’ ברוך בער את הגר״יח ״עבור החסד שעשה עם תלמיד ישיבתנו הקדושה״, בדמות סיוע שהגיש בעבר הגרי״ח לתלמידי ישיבתו שעלו לירושלים, ומבקש סיוע בהשגת סרטיפיקטים – אישורי עלייה לארץ – עבור בחורי ישיבה נוספים, "אשר מפני פיקוח נפשם מוכרחים המה לנסוע לארץ הקדושה וגדולי תורה המה אשר מעותדים להיות גאונים בישראל". במכתבו, חוזר ר' ברוך בער כמה פעמים על "פיקוח הנפש" שיש בדבר, אולי בשל רצון השלטונות בליטא לגייס בכפייה חלק מאותם בחורי ישיבות לצבא הסובייטי, שממנו רבים לא שבו בחיים. בסוף מכתבו מאשר הגרב״ב לייבוביץ' שקיים את בקשת הגרי״ח להעביר "דרישת שלום" לרבה של וילנה וגדול הדור, הגאון רבי חיים עוזר גרודז'ינסקי זצ״ל.

בדבריו, עמד פרופ' הכהן על מידת החסד שמאפיינת את משפחת זוננפלד לדורותיה, ובאה לביטוי גם במעשיה של דניאלי ז״ל, דור חמישי לרב זוננפלד, שבחייה הקצרים פעלה רבות לעשיית חסד ונתינה לזולת, ואביה יבלחט״א, מוטי זוננפלד.

באירוע המרגש נשאו דברים הרב הראשי לישראל הגאון רבי דוד לאו שליט״א, שדיבר על חשיבות החסד ועל דמותה של דניאלי זוננפלד, שהייתה כל כולה עולם של חסד ונתינה. פרופ' דינה בן יהודה, דיקנית הפקולטה לרפואה באוניברסיטה העברית, רגשה את כולם כשדברה על הרב פירר המכונה לפעמים בפיה ובפי עמיתיה הרופאים ״פרופסור פירר״. אביה של דניאלי, מר מוטי זוננפלד, לא הותיר עין יבשה באולם כשסיפר על בתו דניאלי נערת החסד והנתינה האין סופית ששמחה את כל סובביה. מוטי זוננפלד סיפר כי החליט להתמקד בהמשך מפעל חייה הקצרים של בתו.

הנערה דניאלי זוננפלד נפטרה לפני כשנתיים וחצי בתאונת דרכים, בעת ששבה מהתנדבות במחלקה האונקולוגית בביה"ח שניידר. מאז, בני משפחתה פועלים להנצחתה בשורה של מיזמי חסד. פרס המלגות לסטודנטים משערי מדע ומשפט למצוינות ולחסד ע״ש דניאלי זוננפלד הוא אחד מהם. מטרת התוכנית היא לעודד סטודנטים במכללה מכל חוגי הלימוד לעסוק בפעילות חברתית-ערכית לצד לימודיהם ולתרום לקהילה בזמן לימודיהם.

 

וידאו מלא מהאירוע:

 

 

תמונות מהאירוע:

מכתבו של רה״מ בנימין נתניהו לכבוד האירוע:
המכתב שחשף פרופ' אביעד הכהן באירוע: