קרן דניאלי

קרן דניאלי > פעילויות > פרס דניאלי – רפואה עם לב

פרס דניאלי – רפואה עם לב

הענקת הפרס נועדה להעצים את המוטיבציה בקרב כלל הרופאים והאחיות לשלב מקצועיות עם נשמה ולהגביר את המודעות העצומה וחשיבותה של האהבה והאנושיות כחלק בלתי נפרד מטיפול רפואי מקצועי.

פרויקט הפרס מהווה הזדמנות להעריך ולהוקיר את האנושיות והשותפות האמיתית של הצוות הרפואי, עם המטופלים ובני משפחתם. בראש הפרויקט עומדת ועדה מקצועית שחבריה המכובדים הם אישי ציבור שעולם העשיה והרפואה קרובים לליבם (רשימת חברי הוועדה להלן).

יד ביד, בשותפות עם בני משפחות החולים, נאספות מדי שנה המלצות חמות על רופאים, אחיות וחברים נוספים בצוות הרפואי, המצטיינים במסירות יוצאת דופן באחד מתחומי הרפואה. ההמלצות אינן יכולות לאמוד מקצועיות, אך בהחלט מעלות על נס אדיבות ויחס אנושי יוצא מגדר הרגיל.

לאחר איסוף ההמלצות השנתי, יושבת הוועדה המקצועית לדון בהמלצות, ועל פיהן בוחרת במועמדים הראויים ביותר. המועמדים הנבחרים מקבלים בטקס הוקרה מרגש תעודת הוקרה על פועלם ומענק כספי נכבד. הענקת הפרס נועדה להגביר את המוטיבציה בקרב הצוותים הרפואיים, לשילוב מקצועיות ונשמה בטיפול. כמו כן 'פרס דניאלי – רפואה עם לב' מעלה את המודעות הציבורית לחשיבותה העצומה של האהבה והאנושיות בשירותי הרפואה.

אף שדניאלי זוננפלד ז"ל לא זכתה להגשים את שאיפתה ללמוד רפואה (את הציון 768 שקבלה במבחן הפסיכומטרי קבלה המשפחה במהלך השבעה) ולהעניק רפואה ותמיכה מכל הלב לחולים ולמשפחותיהם, עתידה נקטע בתאונת דרכים קטלנית, בשובה מהתנדבות בבית החולים. אך חלומה ימשיך ויתגשם, על ידי בני משפחתה בפרויקט 'פרס דניאלי – רפואה עם לב' לזכרה.

הרופא המסור של המדינה 2020 – "פרס דניאלי לרפואה עם לב"

לפרטים על הרופאות והרופאים הזוכים לשנת 2020
סקירה על מיזם הפרס בשנים הקודמות
 

 

 

'פרס דניאלי – רפואה עם לב' לשנת 2019

נבחרו הזוכים בפרס לשנת 2019

 

מעל לרבע מליון אזרחים המליצו

על הרופאה או הרופא המסור שלהם

הפרסים הוענקו השנה בתחומים: רפואת משפחה ורפואת קהילה

הרופאים הזוכים בתואר "הרופא המסור של המדינה" 2019

 1. ד"ר נלי אשכול: תל אביב
 2. ד"ר גבי גבריאל: גבעת זאב
 3. ד"ר אלי פיליפ טויטו ז"ל: ירושלים וקרית-ארבע
 4. ד"ר אריאל לוי: בת-ים
 5. פרופ' נחמה לינדר: ירושלים ובית-שמש
 6. ד"ר יהודית מדזינסקי: בת-אל
 7. ד"ר כרמית מעוז-רחימה: ראשון לציון
 8. ד"ר אריה סולומון: תל אביב
 9. ד"ר סמיר מנסור: נשר ודלת אל-כרמל
 10. ד"ר אלונה פלג: משגב
 11. ד"ר רוני פרקט: תל אביב
 12. ד"ר אוריל שליט: אשקלון 

 

לחוברת הפרס והרופאים הזוכים: דניאלי 2019

 

 

 

'פרס דניאלי – רפואה עם לב' לשנת 2018

באירוע מרשים שהתקיים באוקטובר 2018 בבנייני האומה בירושלים, הוענק הפרס ל 10 רופאות ורופאים מתחום רפואת המשפחה.

מעל 150 אלף מטופלים המליצו על הרופא\ה המסור\ה מכל רחבי הארץ.

ראש הממשלה מר בנימין נתניהו אירח את הרופאים הזוכים בלשכתו וברך את הזוכים את משפחת זוננפלד על יזמתם הברוכה לקידום האנושיות ברפואה בישראל.

שמות הרופאים הזוכים ב“פרס דניאלי – רפואה עם לב“ לשנת 2018 תשע“ח
ד"ר מודי אגם, רעננה
ד"ר פנינה בסרגליק, תל אביב
ד"ר צחי בר ששת, נתניה
ד"ר יוסף ג'ובראן, מעלות תרחישא
ד"ר אירנה גרשון, צור יגאל
ד"ר רות דרור, ראשון לציון
ד"ר עלי הוואש, נופית, בסמת טבעון
ד"ר הלל טרופ, בית שמש
ד"ר ברנדון סטיוארט-פרידמן, ירושלים
ד"ר גיל פלדמן, אלעד ושוהם

תמונות מהאירוע הענקת הפרס 2018

 
'פרס דניאלי – רפואה עם לב' לשנת 2017

בטקס שנערך לאחר חג הפסח בבית הנשיא, קיבלו 11 רופאים ואחיות ומזכירה רפואית אחת מהמחלקות האונקולוגיות למבוגרים בכל רחבי הארץ את ‘פרס דניאלי – רפואה עם לב’ לשנת 2017.

הפרס, המוענק זו השנה השנייה ברציפות, הינו יוזמה של ‘קרן דניאלי’, לזכרה של דניאלי זוננפלד ז”ל, מתנדבת צעירה במחלקה האונקולוגית בבית החולים שניידר, שנהרגה לפני כשנתיים בתאונת דרכים, בשובה מהתנדבות, והיא בת 20.

הקרן והפרס על שמה של דניאלי ז”ל הוקמו על ידי אביה, מוטי זוננפלד, כדי להנציח את זכרה ולהמשיך את מורשתה. דניאלי זכתה להביא חיוך לפניהם המיוסרות של ילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם. היא הייתה שם בשביל הילדים עם אוזן קשבת ויד תומכת. לא פחדה להתמודד עם קשיים, והייתה מאושרת כשהצליחה להעניק לילדים אופטימיות ליום המחר.

הזוכים ב’פרס דניאלי – רפואה עם לב’ לשנת 2017 נבחרו באמצעות המלצות שהתקבלו מכ-5,000 מטופלים במחלקות האונקולוגיות למבוגרים מכל הארץ ובני משפחותיהם.

חוברת אודות הזוכים בפרס לשנת 2017:

 


ד"ר אביבית נוימן-אורבך

בית החולים רמב"ם – חיפה
 (צילום: קרן דניאלי)

אביבית נוימן-אורבך נולדה בירושלים בשנת 1956. היא נשואה ואם לשלושה. נוימן-אורבך למדה רפואה באוניברסיטת בן גוריון ובשנת 1980 קיבלה תואר .M.D. במקביל למדה פסיכולוגיה, ובשנה שעברה הצטרפה ללימודי אנגלית בבית ברל.

לאחר לימודיה, שימשה ד"ר נוימן-אורבך כרופאת משפחה בירוחם. בין השנים 1982-1988 התמחתה באונקולוגיה. בנוסף, בצעה תת התמחות בהמטולוגיה-אונקולוגיה, באינדיאנפוליס, אינדיאנה ארה”ב. ד"ר נוימן-אורבך היתה רופאה בכירה בקופת-חולים כללית, ועובדת כיום בבית החולים רמב"ם, כרופאה אונקולוגית בכירה בתחום האורולוגיה. במסגרת תפקידה משתתפת ד"ר נוימן-אורבך במחקרים רבים בתחום האורולוגיה.

ד"ר נוימן-אורבך שואפת להעניק רפואה מיטבית ואיכותית תוך התחשבות בצרכי המטופל ומשפחתו: "להיות אוזן קשבת למצוקות המטופל ולסייע למטופלים להתמודד עם התהליכים הבירוקרטיים המלווים את הרפואה המודרנית בשנים האחרונות. קבלת פרס דניאלי לזכרה של נערה שהעניקה ותרמה רבות לחולים אונקולוגיים, מחזקת את ידי ומעודדת אותי להמשיך בעבודתי היום-יומית".

בהזדמנות זו מבקשת ד"ר נוימן-אורבך להודות למשפחת זוננפלד, לצוות הרפואי ברמב"ם, למשפחתה האישית ולמשפחתה המורחבת; מטופליה לאורך השנים ובני משפחותיהם.


פרופ' דינה בן-יהודה

בית החולים הדסה-עין כרם – ירושלים

 (צילום: קרן דניאלי)

דינה בן-יהודה נולדה בישראל בשנת 1953. משנת 1971-1973 שירתה בצה"ל בדרגת סגן. במלחמת יום הכיפורים קיבלה בן-יהודה את צל"ש הרמטכ”ל. בן–יהודה למדה רפואה באוניברסיטת בן גוריון, ובשנת 1981 קיבלה תואר .M.D.

לאחר לימודיה, התמחתה פרופ' בן-יהודה בהמטולוגיה. משנת 2002, מנהלת פרופ' בן יהודה את האגף ההמטולוגי בבית החולים הדסה בירושלים. פרופ' בן-יהודה חוקרת ממאירויות. בתקופה האחרונה עוסקת פרופ' בן יהודה בפיתוח תרופה מחלבון שגילו במעבדות.

הטיפול במחלה, בעיניה של פרופ' בן-יהודה, הוא עבודת צוות משותפת בין המטפל למטופל. כמו כן היא רואה חשיבות בזמינות מקסימאלית של הרופא. "פרס דניאלי הוא מרגש מאוד בעיני. לא הכרתי את דניאלי אבל אני מכירה את שכמותה, צעירים מתנדבים שמזכירים לכולנו למה רצינו להיות רופאים…".


ד"ר הילה מגן

בית החולים בילינסון – פתח תקווה

   (צילום: קרן דניאלי)

הילה מגן נולדה בעין-שמר בשנת 1959. בין השנים 1977-1979 שירתה בצה"ל בדרגת סמל”ח. מגן למדה רפואה באוניברסיטת בן גוריון ובשנת 1991 קיבלה תואר .M.D. ד"ר מגן התמחתה ברפואה פנימית בבית החולים בני ציון, בהמטולוגיה בבית החולים בילינסון, וב-2004 עשתה תת-התמחות במיאלומה נפוצה, באוניברסיטת ארקנסו, ליטל רוק, ארה”ב. ד"ר מגן הינה רופאה בכירה בבית החולים בילינסון, ומנהלת שירות מיאלומה נפוצה בבית החולים.

"בתקופה בה זמינים לחולים מקורות מידע רבים", אומרת ד"ר מגן "ולנוכח עליה באפשרויות הטיפול השונות, הטיפול בחולה הופך מורכב יותר, אך הדבר תורם גם לחיזוק הקשר בין הרופא לחולה ולהצלחת הטיפול".

לאור זאת, ד"ר מגן שואפת "להעניק טיפול מיטבי לכל חולה בהתאם למאפייני מחלתו, מצבו הבריאותי ורצונו האישי. אני מודה לחולים ולבני משפחותיהם, על האמון והבחירה המחזקים אותי. זוהי זכות גדולה לקבל את פרס 'רפואה עם לב' על שם דניאלי. דניאלי במעשיה ובפרס הנושא את שמה, מדגישה ומזכירה לי, כי חלק בלתי נפרד מן הטיפול בכל חולה הוא תמיכה, עזרה ומתן סעד לנפש".


ד"ר טליה גולן

בית החולים שיבא – תל השומר

 (צילום: קרן דניאלי)

טליה גולן נולדה בדרום אפריקה בשנת 1974. היא נשואה ואם לארבעה. בין השנים 1992-1994 שירתה בצה”ל. למדה רפואה באוניברסיטת תל אביב, ובשנת 2003 קיבלה תואר. ד"ר גולן התמחתה באונקולוגיה. כיום, ד"ר גולן מנהלת רפואית במחקרים קליניים מתקדמים.

"המטרות העיקריות שלי", אומרת ד"ר גולן, "הן לנסות ליצור ערוץ תקשורת כנה ופתוח, מלווה בתקווה עם המטופל. להבין את רצונותיו תוך כדי מחלתו ובתוך כך לסייע ולכוון אותו בדרך הנכונה. זה כבוד גדול, בעיקר בשל האפשרות שניתנה למטופלים להשמיע את קולם. אני רואה את התפקיד שלי מול המטופל ומשפחתו- כחלק מחוליה בשרשרת הטיפולית, לכן מבחינתי אני מייצגת עוד הרבה אנשים נהדרים שעובדים ביחד כצוות".


פרופ' נתן צ'רני

בית החולים שערי צדק – ירושלים

 (צילום: קרן דניאלי)

נתן צ'רני נולד באוסטרליה בשנת 1958. הוא נשוי ואב לארבעה. צ'רני למד רפואה במלבורן, אוסטרליה. בשנת 1983 קיבל תואר (MBBS (Honors מאוניברסיטת מונאש Monash University. כמו כן, התמחה ברפואה פנימית, באונקולוגיה, וברפואה פליאטיבית. פרופ' צ'רני, הינו מנהל היחידה לכאב אונקולוגי וטיפול תומך במכון אונקולוגיה, מרכז רפואי שערי צדק.

בנוסף מנהל פרופ' צ'רני קתדרה לרפואה הומניסטית על שם "נורמן לבאן”. פרופ' צ'רני שימש כעורך ראשי של Oxford Textbook of Palliative Medicine. הוא יושב ראש לשעבר של ועדת ההיגוי של האיגוד האונקולוגי האירופאי: Integration of Palliative Care and Oncology. וחתן הפרס השנתי של האיגוד האונקולוגי האירופאי 2015 (ESMO Prize).

"אני שואף להעניק למטופליי את רמת הטיפול, הכבוד, היחס ותשומת הלב שהייתי רוצה לעצמי או לקרוב משפחתי. אני מאמין שביצירת יחסים מלאי אמון, אכפתיות ואהבה, אני יכול לעזור למטופלים שלי להתמודד טוב יותר עם האתגרים ואי-הודאיות של מחלת הסרטן. זהו סוג הרפואה שלמדתי מהוריי אשר שימשו לי דוגמא למופת והאמינו בחשיבות של תקשורת ותמיכה יחד עם הצורך לתת טיפול יסודי ומסור.

"הענקת פרס זה לזכרה של דניאלי זוננפלד ז"ל, בשביל לקדם אנושיות ברפואה – מוסר מסר חשוב לאנשי מקצוע בתחום הבריאות על היחס האנושי כמרכז בטיפול הרפואי. אלה הערכים שבלב עבודתנו במערכת המשלבת אונקולוגיה וטיפול תומך בשערי צדק, וכל איש ואשת צוות שלנו מגשימים אותם בכל יום בכל שבוע".


ד"ר שי יגנה

מרכז רפואי ברוך פדה – פוריה

 (צילום: קרן דניאלי)

שי יגנה נולד באירן בשנת 1955. יגנה עלה לארץ בשנת 1984. משנת 1992-1994 שירת בצה"ל בדרגת סגן. לאחר קורס קצינים, שירת בבסיס אילניה. יגנה למד רפואה באירן. בשנת 1980 קיבל תואר דוקטור מאוניברסיטת טהרן.

בנוסף, התמחה ד"ר יגנה ברפואה פנימית במרכז הרפואי ברוך פדה, פוריה, וכן התמחה בהמטולוגיה בבית החולים רמב”ם. לאחר ההתמחות בהמטולוגיה, השתתף ד"ר יגנה בפתיחת מכון ההמטולוגיה במרכז הרפואי ברוך פדה, פוריה, והרחיב את השירותים ההמטולוגים לאשפוז יום עם טיפולים אונקולוגים. כיום מטופלים במקום גם חולים בלימפומה, מיאלומה ולוקמיה. כמו כן, מנחה ד"ר יגנה במכון ההמטולוגיה סטודנטים מן הפקולטה לרפואה בצפת.

ד"ר יגנה מדבר על מתן יחס אישי לכל מטופל: "שאיפתי", אומר ד"ר יגנה, "היא להרחיב את שירות ההמטואונקולוגיה ולשכלל את מעבדות ההמטולוגיה על מנת שהחולים יקבלו במרכז הרפואי ברוך פדה, פוריה את השירותים הטובים והמתקדמים ביותר. פרס דניאלי מעודד מוטיבציה בקרב הצוות. פרס זה מתגמל על נתינה אמיתית מכל הלב".


אסנת אבנעים

מרכז רפואי ברוך פדה – פוריה

 (צילום: קרן דניאלי)

אסנת אבנעים נולדה בעפולה בשנת 1969. היא אם לחמישה וסבתא לשלושה. מגיל צעיר נמשכה אסנת לעולם הרפואה, וגילתה אהדה גדולה בליבה לחולים. בחלומה זה דבקה למרות הקשיים הכלכליים שעמדו בדרכה להגשימו.

אסנת עבדה במשך עשור כמזכירה במכון הפתלוגי. מאז שנת 2006 היא מזכירה ראשית במכון האונקולוגי במרכז הרפואי ברוך פדה, פוריה, וכן מתאמת מחקרים קליניים. בנוסף, אסנת הינה מטפלת הוליסטית רב תחומית, ומתנדבת מזה שמונה שנים כתומכת רוחנית בהוספיס בית, לחולים אונקולוגיים סופניים. בפברואר האחרון, חנכה אסנת פרויקט מושקע של גמ"ח פאות למטופלות.

הפרויקט התבצע בשיתוף אולפנית טבריה, והוא נוצר כדי להקל על ההתמודדות הטראומטית של אובדן השיער. כמלווה מקצועית ורוחנית, רואה אסנת זכות גדולה בתפקידה. הרגישות, הקשר האישי וההקשבה למטופל הם לדעתה חלק בלתי נפרד בתהליך.

אסנת שואפת להתקדם ולקדם את נושא הטיפול בחולים סופניים, ברפואה כללית, משלימה ורפואה פליאטיבית תומכת. "אני נרגשת מאוד מהזכיה בפרס דניאלי, ושמחה שהחולים היו אלו שבחרו בי. אני ברת מזל, על עצם היותי חלק מלווה. הנתינה שלי היא מתנה עבורי. אני חושבת שהזכיה בפרס דניאלי, מוסיפה אתגר ומוטיבציה, ומודה מקרב לב ל'קרן דניאלי' על פועלה המופלא”.


יעל אורבך

בית החולים קפלן – רחובות

 (צילום: קרן דניאלי)

יעל אורבך נולדה בארצות הברית בשנת 1976. בין השנים 1994-1996, שירתה כמורה חיילת ב"ארץ מורשת" עזתה. יעל למדה רפואה בהסבת אקדמים, בבית החולים קפלן. בשנת 2002 קבלה יעל תואר B.ED ממכללת בית ברל. כמו כן, התמחתה יעל בקורס על בסיסי באונקולוגיה. יעל אורבך, אחות המכון האונקולוגי בבית החולים קפלן.

"שאיפתי", אומרת יעל, "היא לעשות את עבודתי מתוך שליחות, ולראות כל אדם כעולם ומלואו”. על זכייתה בפרס היא מציינת: "זו זכות לשמוע על דניאלי זיכרונה לברכה. על האור הפנימי הגדול שהיה בה, ועל הנתינה האמיתית שלה שבאה מעומק הלב. היא מקור השראה לכולנו".


מאיה קריחלי

בית החולים שיבא – תל השומר

 (צילום: קרן דניאלי)

מאיה קריחלי נולדה בישראל בשנת 1973. היא נשואה ואם לשלושה. מאיה למדה סיעוד והשלמה להסמכה. בנוסף למדה מאיה קורס על בסיסי באונקולוגיה.

בשנת 2012 קיבלה תואר B.A ממכללת ישראל ברמת גן. כיום, מאיה קריחלי אחות בבית החולים שיבא. בעבודתה רואה מאיה שליחות ושאיפה לתת למטופל את הטיפול האיכותי, המקצועני והכוללני ביותר, אשר יקל עליו ועל בני משפחתו את ההתמודדות עם המחלה.

"הפרס גרם לי להבין עד כמה העשיה שלנו היא עצומה, משמעותית ומוערכת בעיני המטופל ומשפחתו. מקווה להמשיך לתת מכל הלב".


מרים פנחס

בית החולים מאיר – כפר סבא

 (צילום: קרן דניאלי)

מרים פנחס נולדה בישראל בשנת 1973. היא למדה סיעוד בבית הספר לסיעוד וולפסון. בנוסף למדה קורס על בסיסי באונקולוגיה. בשנת 2013 קיבלה תואר .B.A מאוניברסיטת אריאל.

לצד עבודתה, השתלמה מרים גם בקורס פליאטיב של אוניברסיטת באר שבע, ובקורס הכשרה על פי מודל WWC רווחה במצבי חולי כרוני. מרים למדה גם קורס גנטיקה באוניברסיטת תל אביב, והשתלמה בטראומה ופרמקולוגיה.

בין השנים 1992-2013, עבדה מרים כאחראית משמרת לילה, במחלקה פנימית בבית החולים מאיר, זאת בשילוב עבודתה באשפוז יום אונקולוגי כאחות מומחית בתחום. מאז 2013 ועד היום, עובדת מרים פנחס באשפוז יום אונקולוגי, כאחות מומחית ומרכזת טיפול.

מרים שואפת להמשיך ולרכז את הטיפול בחולה האונקולוגי, ויתכן אף להיות מתאמת בתחום ספציפי. "תודה למשפחת זוננפלד על פרס יחודי זה, הניתן כהערכה מצד המטופל ומשפחתו. מודה לכם על שבחרתם בי מכלל הצוות הנהדר שאתו אני עובדת הראויים כולם לקבל את הפרס".


רונית גולד

בית החולים איכילוב-סוראסקי – תל אביב

 (צילום: קרן דניאלי)

רונית גולד נולדה בישראל בשנת 1970. היא נשואה ואם לשתי בנות. בין השנים 1988-1992 שירתה בדרגת סגן. היתה קצינת מטה במינהל הסגל של השלישות הראשית. רונית למדה סיעוד בבית החולים שיבא, במסגרת להסבת אקדמים.

בשנת 1996 קיבלה תואר ראשון ממכללת וינגייט. ובשנת 2006 קיבלה תואר שני במינהל מערכות בריאות, ממכללת ישראל – Clark University. לאחר לימודיה התמחתה רונית באשפוז יום אונקולוגי בבית החולים איכילוב. בנוסף, סיימה רונית קורס מתקדם באונקולוגיה וכן הדרכה קלינית.

גולד היא מדריכה קלינית ורכזת הדרכה של אשפוז יום אונקולוגי, משנת 2005. עורכת משנה ועורכת לשונית של ביטאון הסיעוד האונקולוגי בישראל משנת 2008. בשנת 2016 זכתה רונית בפרס המצוינות בסיעוד אונקולוגי, מטעם האגודה למלחמה בסרטן. רונית פרסמה מאמרים מקצועיים בביטאון הסיעוד האונקולוגי בישראל.

"שאיפתי היא להעניק למטופלים טיפול מקצועי, אמפתי, אנושי ומכבד. טיפול המכיל את סבלם ואת חששותיהם מצד אחד, ומצד שני מפחית את אי הוודאות ונוסך בהם תקווה. ללוות אותם בתקופת משבר וחולי ולהוות עבורם משאב טיפולי הוליסטי משמעותי ביותר”.

על הזכיה בפרס דניאלי, אומרת רונית: "מבחינתי זכיתי לראשונה כשנעשיתי אחות. אני רואה במקצוע את ייעודי בחיים ואת הסיעוד האונקולוגי כפסגת העשייה", היא מציינת כי: "פרס דניאלי מהווה לראשונה, אמצעי למטופלים לבטא את הערכתם ותודתם".


רחל (דנצי) הוס

בית החולים שערי צדק – ירושלים

 (צילום: קרן דניאלי)

רחל (דנצי) הוס נולדה בישראל בשנת 1958. דנצי למדה אחיות במרכז רפואי שערי צדק בירושלים. בשנת 1977 קיבלה תואר אחות מוסמכת באונקולוגיה וכעת אחות אחראית במחלקת ילדים בשערי צדק. במשך עשרים וחמש שנה, דנצי משמשת כאחות באשפוז יום אונקולוגיה בשערי צדק.

"יחס אישי, מתן טיפול עם חיוך, זמינות למטופלים גם מחוץ לשעות העבודה, לתת למטופל הרגשה כי הוא חשוב ואכפת לי ממנו", כל אלו מנתבים את דרכה. "חשוב לי לתת למטופלים את הרגשה שהם יחידים ומיוחדים”. עבורה פרס דניאלי הוא מרגש: "אני מרגישה שהפרס שלי הוא כחלק מעבודת צוות טובה. משמח לקבל מהמטופלים משוב שנותן כח ואנרגיה להמשיך בעבודה".

סרטון אודות הזוכים בפרס לשנת 2017:

נאומו של נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין בטקס הענקת הפרס:

נאומו של שר הבריאות הרב יעקב ליצמן:

נאומו של מוטי זוננפלד, אביה של דניאלי ז"ל:

נאומו של האמן ומנחה הטקס, יהורם גאון:

דבר נציגת הזוכים, פרופ' דינה בן יהודה:

הענקת פרס דניאלי שלא מן המניין על מפעל חיים בתחום 'רפואה עם לב' לד"ר פאץ' אדמס, חלוץ הליצנות הרפואית בעולם:

טקס הענקת 'פרס דניאלי – רפואה עם לב' לשנת 2017 בבית הנשיא – הסרט המלא:

———-.-

'פרס דניאלי – רפואה עם לב' לשנת 2016

בשנת תשע"ו, 2016, נבחרו המחלקות המטו-אונקולוגיות לילדים, כתחום השנה בפרויקט 'פרס דניאלי'. במשך כחצי שנה, נאספו קרוב לתשע-מאות המלצות ממשפחות לילדים מטופלים, בכל רחבי הארץ. בין המשפחות הממליצות, הוגרלו סופי שבוע במלונות, להטענת כוחות חדשים וגיבוש משפחתי.

לאחר מיון ההמלצות ודיוני הועדה, הוכרזו שמות הרופאים והאחיות במחלקות המטו-אונקולוגיות שנבחרו. מערך השיקולים כלל גם מתן דגש לעידוד מחלקות קטנות ויחידות אונקולוגיות בפריפריה.

ביום א' 3.4.2016 נערך טקס מרגש בבית נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, בנוכחות שרים, חכי"ם, מנהלי בתי החולים והמחלקות האונקולוגיות, בכירים במשק  ובאקדמיה, וכמובן – בני משפחות הזוכים. לחתני הפרס הוענקו תעודות הוקרה על ידי הנשיא מר ריבלין, ושר הבריאות הרב יעקב ליצמן, לצד מענק כספי נכבד שהוענקו על ידי אביה מר מוטי זוננפלד, לזכרה של דניאלי, בתו היקרה.

הזוכים בפרס דניאלי 2016, בטקס בבית הנשיא

הזוכים בפרס דניאלי 2016

רופאים:

ד"ר דרור לוין (איכילוב)

ד"ר עבד אבו קידר (סורוקה)

ד"ר אילת בן־ברק (רמב"ם)

ד"ר סרגיי פוסטובסקי (רמב"ם)

ד"ר יורם נוימן (שיבא)

ד"ר גיל גלעד (שניידר)

ד"ר שפרה אש (שניידר)

ד"ר מירה חריט (הדסה)

אחיות:

אביבה ימין (איכילוב)

קרן שטריגלר (הדסה)

שולה בקל (העמק)

חיה הירשברג (סורוקה)

דינה קרסנטי (רמב"ם)

גילי גילת (שיבא)

תמר נתנזון־ברכה (שניידר)

ענת יהל (שניידר)

חוברת אודות הזוכים בפרס לשנת 2016:

 

ההזמנה לאירוע הענקת פרס דניאלי 2016:

%d7%94%d7%94%d7%96%d7%9e%d7%a0%d7%94-%d7%9e%d7%a8%d7%90%d7%94-%d7%a1%d7%95%d7%a4%d7%99-1   %d7%94%d7%94%d7%96%d7%9e%d7%a0%d7%94-%d7%a4%d7%a0%d7%99%d7%9e%d7%99-%d7%9e%d7%a8%d7%90%d7%94-%d7%a1%d7%95%d7%a4%d7%99-2

חברי הועדה (לפי סדר א-ב שמות משפחה):

 1. מר יוסי אקרמן, יו"ר הועדה, יוזם, מרצה מבוקש, מבכירי התעשיה הטכנולוגית בישראל, ד"ר לשם כבוד מהטכניון, חבר ועדת לוקר לבחינת תקציב הבטחון וחבר ועדת פרס בטחון ישראל.
 1. מר אברהם (רמי) אונגר, נשיא חברת טלקאר, איש עסקים מוביל ופילנטרופ מוערך.
 2. אלוף (מיל.) יוסי בן-חנן, לשעבר קצין שריון ראשי, מפקד המכללה לביטחון לאומי וראש סיב"ט במשרד הבטחון.
 3. פרופ' דינה בן יהודה, דיקן ביה"ס לרפואה שע"י האוניברסיטה העברית ומנהלת המחלקה ההמטו-אונקולוגית בביה"ח הדסה.
 4. מר יהורם גאון, מסמליה של תרבות מדינת ישראל, איש תקשורת, לשעבר חבר מועצת עירית ירושלים.
 5. מר מיכאל (מיקי) פדרמן, יו"ר חבר הנאמנים של האוניברסיטה העברית, יו"ר חברת מלונות דן וחברת אלביט מערכות.
 6. הרב אלימלך פירר יו"ר עזרה למרפא.
 7. ד"ר אריאל קור, מרצה במרכז הבינתחומי בהרצליה ויו"ר המרכז הישראלי להתמכרויות.
 8. מר אלי קמיר, יועץ אסטרטגי, לשעבר הכתב המדיני של מעריב ויועץ התקשורת של שר הביטחון.
 9. אלוף (מיל.) יפתח רון-טל, לשעבר מפקד זרוע היבשה בצה"ל ויו"ר חברת נמלי ישראל. כיום יו"ר חברת החשמל.
 10. רו"ח משה שוורץ, שותף בכיר בפירמת delloite ישראל.

.

אירוע פרס דניאלי תשע"ו

דבר נשיא המדינה מר ראובן (רובי) ריבלין

.

דברי מר מוטי זוננפלד

.

דברי שר הבריאות הרב יעקב ליצמן

.

מר יהורם גאון בהענקת פרס דניאלי

.

.בשם כל הזוכים – דברי ד"ר גיל גלעד מביה"ח 'שניידר'

לצפיה באירוע כולו

חלק א

חלק ב