קרן דניאלי

קרן דניאלי > פעילויות > צורבא נשים

צורבא נשים

'צורבא נשים' הינה תכנית ייעודית כלל עולמית ללימוד הלכה לנשים. התכנית פועלת במתכונת של שיעור שבועי, ומקיפה קהילות רבות בארץ ובעולם. התכנית הוקמה כאמור, לזכרה של דניאלי זוננפלד ע"ה, אשר ידידיה ומכריה מעידים על בקיאותה בהלכות ועל היותה מחויבת להלכה ולקיום המצוות מתוך חדוה, שמחה ושליחות.

צורבא נשים – "ואת ענית על כולנה"

מכון 'צורבא מרבנן', המכון הגבוה להוראת ההלכה נוסד לפני למעלה מעשור ע"י העומד בראשו, הרב בן ציון אלגאזי שליט"א, ובעידודו של הרב הראשי והראשון לציון רבי מרדכי אליהו זצ"ל אשר שימש נשיא ומורה הדרך של המכון. כיום, עומד בנשיאותו הרה"ג יעקב אריאל שליט"א, רבה של העיר רמת גן.

'צורבא מרבנן' שם לו למטרה להקים מרכזי לימוד הלכה בארץ ובעולם ולהקנות לכל לומד כלים לחשיבה וליישום, מתוך למידה שיטתית וחווייתית, ולהוות גשר המחבר בין שלשלת דורות הפסיקה ההלכתית, בתמצית ובמיקוד, לכל המעוניין ללמוד ולקיים את ההלכה.

שיטת הלימוד של ה'צורבא', מביאה את הלומדים להכיר את הדעות השונות, ולקבל כלים ללימוד ויישום ההלכה. תכנית הלמידה מאפשרת למשתתפים לעבור על כל ארבעת חלקי השולחן ערוך – בחלקים הנוגעים לחיי היום יום, בשיעור חד שבועי בתוך ארבע שנים.

———————————————-

בחודש תשרי, שנת תשע"ו, במלאת חצי שנה להסתלקותה הפתאומית של דניאלי זוננפלד ז"ל, החלה לפעול התכנית 'צורבא לנשים'.

גם את הרעיון הראשוני לפעולה זו, הגה מרן הרב מרדכי אליהו זצ"ל, מתוך הכרה בצורך החשוב של מסגרת לימוד הלכה מקיף לנשים. מתוך היכרות עם הציבור ומתוך הכרה כי נשים אינן נחשפות כמעט ללימוד הלכה באופן יסודי, זאת בזמן שההלכה מקיפה כל תחום בחייהן. היוזמה בהקמת התכנית היתה לימוד מעמיק של ההלכה ומקורותיה, כך שנשים תכרנה את הדיון ההלכתי והמקור לפסיקה לה הן מחוייבות, וכך יבואו לקיום מצווות כהלכתן.

'צורבא לנשים' הינה תכנית ייעודית כלל עולמית ללימוד הלכה לנשים. התכנית פועלת במתכונת של שיעור שבועי, ומקיפה קהילות רבות בארץ ובעולם. מתחילת שנת תשע"ו, הוקמו למעלה ממאה ושלושים מרכזי לימוד של 'צורבא לנשים', בקהילות, אולפנות ומדרשיות. הלימוד ההלכתי בשיטת 'צורבא' תורם להעמקת הידיעה המעשית בקיום המצוות, ומעורר את מודעותן של נשים ונערות לערך ההלכה בחיי היום-יום ובניהול ענייני הבית והמשפחה.

מרכזי הלימוד של 'צורבא' מוקמים כיוזמות מקומיות של קהילת הלומדות, אך זוכים להכוונה וליווי לכל אורך השנה בביקורים, ימי עיון, ושבתות לרכזי ומגידי השיעורים.

התכנית הוקמה כאמור, לזכרה של דניאלי זוננפלד ע"ה, אשר ידידיה ומכריה מעידים על בקיאותה בהלכות ועל היותה מחויבת להלכה ולקיום המצוות מתוך חדוה, שמחה ושליחות. אין ספק כי הזכות ההדדית לעד עומדת לדניאלי ולציבור הלומדות, לשמור לעשות ולקיים כהלכה.

למידע נוסף והצטרפות לתוכנית צורבא לנשים הנכן מוזמנות להיכנס לאתר מכון 'צורבא מרבנן' בכתובת: WWW.TZURBA.COM  או ליצור קשר עם משרדי המכון בטלפון 1-700-500-777.

לדפדוף בחוברות לדוגמה – לחצו על הקישורים הבאים