קרן דניאלי

קרן דניאלי > בתקשורת > בר מצווה מרגשת בספארי

בר מצווה מרגשת בספארי

מאות ילדים לקויי ראיה וילדים להורים לקויי ראיה השתתפו באירוע חגיגת בר מצווה ובת מצווה מיוחד ומרגש.

אירוע גשר של אור

כ-150 ילדים לקויי ראייה וילדים להורים לקויי ראייה השתתפו זו השנה ה-20 בפרויקט "גשר של אור", האירוע השנתי של טקס בני/בנות מצווה בספארי ברמת-גן.

בין הילדים הוגרלו פרסים יקרי ערך, ביניהם מכשיר ראייה מתקדם של חברת "אורקם", שעלותו כ- 16,000 ₪, וסופ"ש זוגי במלון באירופה לפי בחירה. הילדים הגיעו מנהריה ועד אילת, כולל טיסה שאורגנה במיוחד למשפחות מאילת.

במהלך הסיור בספארי נפתחה במיוחד עבור הקבוצה פינת ליטוף ומישוש של חיות מפוחלצות, בתדרוך צוות הספארי.

אמנים עיוורים הופיעו בפני המשפחות, ביניהם כוכבת דה וויס עדן טהרני. לסיום, כל חתן/כלת בר מצווה נקרא לבמה וקיבל בטקס מרגש תעודת הוקרה, ברכה ומתנות בשווי אלפי שקלים.

האירוע התאפשר בחסותן של חברות היי-טק וחברות פיננסיות שונות במשק כמו גם בתמיכתה של "קרן דניאלי", שהוקמה לזכרה של דניאלי זוננפלד. דניאלי הקדישה את מיטב שנותיה להתנדבות עם ילדים חולי סרטן במחלקה האונקולוגית בביה"ח שניידר, ונהרגה בתאונת דרכים כאשר חזרה מההתנדבות, בהיותה בת עשרים.

אביה, מוטי זוננפלד שהקים לזכרה את הקרן התומכת בלמעלה מ-100 מפעלים בתחומי בריאות רווחה וחינוך, אמר כי שותפות זו "משתלבת בפעילויות הקרן השונות, המיועדות להביא אור וחיוך בעיקר לאלו שקשיי החיים לא האירו להם".

את היום כולו ליוו צוות של כ-80 מתנדבים מיחידות המחשוב בצה"ל וצוערי קורס חובלים, שדאגו לתפעול לוגיסטי ולהדרכת הילדים.

פרויקט גשר של אור מתקיים מזה 20 שנה, כיוזמה משותפת של יחידות צבאיות בראשותו של אל"מ (במיל') רונן זרצקי, אנשי הייטק בכירים בהובלת ג'וני ירום ולייזי אורן- נשיא חברת מטריקס ומרכזי עיוורים ברחבי הארץ. הפרויקט פועל לקידום רווחתם של אנשים עם עיוורון ולקויות ראייה בישראל ומבוסס על מתנדבים בלבד, ללא כל מקבלי שכר.

לינק לכתבה