קרן דניאלי

קרן דניאלי > בתקשורת > החיילים החרדים עושים שמח בבתי החולים

החיילים החרדים עושים שמח בבתי החולים

מחמם את הלב: חיילים חרדים עשו את חג הפורים בין בתי החולים, והביאו שמחה לילדים חולים

את חופשת הפורים שלהם, בחרו החיילים החרדים של גדוד "נצח יהודה" לשם חלוקת משלוחי מנות מיוחדים בבתי החולים בכל רחבי הארץ.
ביומיים האחרונים הגיעו החיילים לבתי חולים הדסה עין כרם ושערי צדק בירושלים, בית החולים שיבא תל השומר ובית החולים העמק בעפולה ולמספר בתי אבות בפרפריה. במסגרת הפרויקט "נצח דניאלי", לזכרה של הנערה דניאלי זוננפלד ז"ל, חולקו כ-2,000 משלוחי מנות לחולים ולקשישים. במהלך חלוקת משלוחי המנות בבית החולים הדסה פגשו החיילים את שר החינוך נפתלי בנט שברך את החיילים לקראת הפורים ועודדם.

הפרויקט ההתנדבותי "נצח דניאלי" הוא יוזמה של עמותת "נצח יהודה", שמלווה את החיילים החרדים בצה"ל במהלך שירותם הצבאי. משלוחי מנות שחולקו נתרמו על ידי "קרן דניאלי", שהוקמה על ידי מוטי זוננפלד לזכרה של בתו דניאלי זוננפלד ז"ל שנהרגה לפני שלוש שנים בתאונת דרכים בדרך הביתה מבית החולים שניידר, שם התנדבה במחלקה אונקולוגית. יום השנה לפטירתה חל היום.

מרבני עמותת "נצח יהודה" נמסר: "אנו גאים בחיילים שלנו שמצליחים לשלב אורח חיים חרדי עם שירות צבאי – גם במהלך השירות עצמו וגם במהלך חופשותיהם. המטרה שלנו כעמותה היא לשמש גורם חינוכי מלווה ותומך. לקראת חג פורים חיילינו יצאו לפגוש את אלה שעליהם הם מגינים יום-יום ולשמח אותם בזמנים לא פשוטים שעוברים אליהם בעודם מאושפזים בבתי החולים. אנו מודים מכל הלב למוטי זוננפלד, שתמך בפרויקט הזה ובזכותו הצלחנו להגיע לאלפיים איש. כבוד גדול להנציח את זכרה של דניאלי זוננפלד ז"ל על ידי מעשיהם של החיילים שלנו".


כך גם, חיילי פלוגת תומר, הפלוגה החרדית בחטיבת גבעתי, יצאו לרגל חג הפורים לשמח ילדים בבית החולים סורוקה, כשהם מצוידים בתחפושות, ממתקים ובעיקר סיפורים והמון חוויות.

"העשייה הזו היא עבורנו סיפוק אדיר", סיפרו החיילים, "לצד התרומה לבטחון אנחנו מקיימים את מצוות ומנהגי הפורים, ומביאים את האור לילדי ישראל".

אביתר המשרת בפלוגה סיפר כי "לילדים זו חוויה בלתי נשכחת, לא כל יום הם פוגשים חיילים, יכולים לשוחח איתם, להצטלם איתם ואפילו לשחק יחד. החיוך שלהם אמר הכל".

קרדיט לתמונות: נצח יהודה

לינק לכתבה המקורית