קרן דניאלי

קרן דניאלי > בתקשורת > חרדי ברשימת הרופאים האהובים בישראל

חרדי ברשימת הרופאים האהובים בישראל

ד״ר הלל טרופ, רופא חרדי מבית שמש, נכנס לרשימת עשרת הרופאים האהובים בישראל • הרופאים נבחרו על ידי למעלה מ-150 אלף מטופלים ובני משפחותיהם מתוך כ-5,000 רופאי משפחה בישראל

הכי אהובים בישראל. ד"ר טרופ, לשמאל נתניהו

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש אתמול (ראשון) בכנסת עם עשרת רופאי המשפחה זוכי ‘פרס דניאלי – רפואה עם לב’ לשנת 2018.

הרופאים נבחרו על ידי למעלה מ-150 אלף מטופלים ובני משפחותיהם מתוך כ-5,000 רופאי משפחה בישראל, מכל קופות החולים, לאחר שדורגו בהתאם לאמפתיה והיחס האישי שהם מעניקים למטופליהם.

בין הרופאים הזוכים, רופא חרדי מבית שמש, ד״ר הלל טרופ, שהגיע לאירוע יחד עם בני משפחתו החרדית.

״אני רוצה להגיד לכם שבשום מצב אינני רוצה שייעלם הצורך במגע האנושי היסודי הזה. כי עם כל המיכון, האוטומציה והדיגיטציה, בני אדם אינם מכונות ולכן נידרש לבני אדם שיטפלו בבני אדם ואתם מייצגים את בני האדם האלה ואת נפש האדם״, אמר ראש הממשלה לרופאים הזוכים.

פרס דניאלי הוקם לזכרה של הנערה דניאלי זוננפלד ז״ל שנהרגה בתאונת דרכים לפני כשלוש וחצי שנים בשובה מהתנדבות בבית החולים שניידר עם ילדים חולי סרטן בעודה בת 20.

ראש הממשלה התייחס בדבריו למהפכה הדיגיטלית הצפויה בעולם הרפואי. ״אנחנו עומדים בפני אפשרות של מהפכה בריאותית הגדולה ביותר מאז המאה ה-19 וזו מהפכת הבריאות הדיגיטלית".

"אני בדרך כלל ממעיט להשקיע בחידושים", אמר נתניהו, "אבל בחרתי לעשות את זה בנושא הסייבר ובחרנו לעשות את זה יחד בנושא של בריאות דיגיטלית מכיוון שיש למדינת ישראל מאגר נתונים ממוחשב ייחודי של הרקורד הרפואי של 98 אחוז מאזרחי ישראל".

"זה מאגר נתונים שאין כדוגמתו כמעט בשום מקום בעולם. אנחנו בחרנו להשקיע בזה מיליארד שקל בכדי לאפשר מאגר נתונים תלת מימדי (…) זה דבר עוצתי מאוד בפוטנציה. אנחנו רוצים להריץ על זה כל מיני אלגוריתמים. זה שם אותנו במצב ייחודי שאנחנו יכולים להביא רפואה פרסונאלית וגם רפואה מונעת. אנחנו עומדים בפני פריצה גדולה מאוד להערכתי״, אמר ראש הממשלה.

נתניהו הוסיף: ״אני מברך אתכם על התרומה שלכם לבריאות הציבור. קראתי את הספר 'דניאלי שלי' והתרשמתי מהלב העצום של דניאלי ומרצון הנתינה שלה והמסירות הגדולה שלה וזה ברור שהיא הקרינה אור גדול. אתם, משפחת זוננפלד, בחרתם בדרככם להמשיך את האור הזה ואני חושב שהפרוייקט הזה יוצא מן הכלל. הוא משקף בדיוק את הרוח שלה וגם את הרוח של המשפחה. אני חושב שיש משהו מיוחד ברופאים שהם לא רק מקצועיים אלא גם קשובים ללב ולמצוקות החולים שלהם״.

סגן שר הבריאות, הרב יעקב ליצמן, ברך אף הוא את הרופאים וציין כי ״מה שיש לנו ואין למקומות אחרים זה המגע האישי של רופאים. אנחנו רחמנים בני רחמנים וזה מוסיף הרבה לרפואה של החולים. אני מברך את פרס דניאלי אני חושב שהוא עושה צעד גדול לעודד את הרופאים – בכל המקומות, בכל המגזרים, בכל השכבות – אני חושב שזה יתן עידוד גדול לרופאים להצטיין ואני מברך על כך״.

עשרת הרופאים הנבחרים (לפי סדר האל״ף-בי״ת): ד"ר מודי אגם, קופת חולים מכבי; ד"ר פנינה בסרגליק, קופת חולים מכבי; ד"ר צחי בר-ששת, קופות חולים מאוחדת ולאומית; ד"ר יוסף ג‘ובראן, קופת חולים כללית; ד“ר אירנה גרשון, קופת חולים כללית; ד"ר רות דרור, קופת חולים לאומית; ד"ר עלי הוואש, קופת חולים כללית; ד"ר הלל טרופ, קופת חולים מאוחדת; ד"ר גיל פלדמן, קופת חולים מכבי; ד"ר ברנדון סטיוארט פרידמן, קופת חולים כללית.

 

לינק לכתבה