קרן דניאלי

קרן דניאלי > בתקשורת > יונתן רזאל שר: "להמשיך את הטוב הזה"

יונתן רזאל שר: "להמשיך את הטוב הזה"

יונתן רזאל בביצוע חדש למילותיו של הרב משה שפירא זצוק״ל, הלקוחות מתוך דברי הספד שלו לדניאלי זוננפלד ז״ל.

ביום חמישי האחרון, בטקס חנוכת ישיבה תיכונית יחידה מסוגה בארץ, לנערים בעלי מוגבלויות פיזיות, השמיע יונתן רזאל ביצוע חדש למילותיו של הרב משה שפירא זצוק״ל, הלקוחות מתוך דברי הספד שלו לדניאלי זוננפלד ז״ל.

הישיבה נקראת ״בינת דניאלי״, והוקמה על שמה של דניאלי זוננפלד ז"ל, מתנדבת עם ילדים חולי סרטן בביה"ח שניידר שנהרגה לפני שלוש וחצי שנים בתאונת דרכים, כשהייתה בת 20.

אביה, מוטי זוננפלד, הקים לזכרה את קרן דניאלי, אשר הקימה, סייעה ופועלת בלמעלה מ-70 פרויקטים שונים בנושאי בריאות ורווחה, חינוך וחברה.

הרב שפירא אמר בנאומו כי ״דניאלי נמצאת פה וממשיכה לעשות טוב, את הטוב הזה צריך להמשיך כאן בעולם הזה. ההמשך הזה הוא בשבילה המשך חיים, חסד, אהבה, שפע, רחמים״.

הרב שפירא זצ״ל היה רבו וידידו הקרוב של מוטי זוננפלד. הידידות ביניהם החלה כשנאם בטקס פתיחת בית המדרש ״בית רא״ם״ בשכונת בית וגן בירושלים, שנבנה במימונו של מוטי, והתעצמה לאחר מותה של דניאלי ז״ל. הרב שפירא אף הוא שכל את ביתו כשהיתה בת 15 בלבד. נאומו זה על נחמה, ממנו לקוחות המילים בשירו של רזאל, הוא הופעתו האחרונה של הרב בפומבי. הוא נפטר כחמישה חודשים לאחר מכן, בחודש טבת תשע״ז.

רזאל אמר כי ״השיר נוצר בערב ירושלמי אחד מיוחד, בו ישבנו ר׳ מוטי ואני אצלו ושמענו את הדרשה של הרב שפירא זצ״ל במלואה. היתה איתי גיטרה ובאופן ספונטני התחלתי להלחין את השיר. הוא לא הושמע מעולם בשום מקום, ואני רוצה להשמיע אותו דוקא כאן, בהיוסדו של המקום המדהים הזה״.

בטקס חנוכת הישיבה השתתפו גם סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, סגן שר החינוך מאיר פרוש , ח"כ אורי מקלב, וחברי מועצת העיר אליעזר רוכברגר וישראל קלרמן. כמו כן, נכחו בטקס אישים בכירים ממשרד החינוך ומשרד העבודה והרווחה, שבאו לברך את הנערים והוריהם.

שר החינוך נפתלי בנט שהיתה לו היכרות אישית עם דניאלי, שלח ברכה מוקלטת מאחר ונבצר ממנו להשתתף, עקב ישיבת קבינט באותה שעה. איתמר בר עזר, מנהל אגף חינוך חרדי בירושלים, נכח אף הוא בטקס ונשא דברים.

מי שעומד מאחורי הקמת ״בינת דניאלי״, הוא הרב אשר זורייבין, יו"ר עמותת מש"י (מרכז שיקום ילדים), עמותה למען ילדים בעלי מוגבלויות פיזיות. העמותה הקימה עד היום מסגרות חינוך בהן לומדים כ-230 תלמידים, מכל המגזרים, במעונות שיקומיים לגיל הרך, גני ילדים ובית ספר יסודי.

הישיבה הוקמה במתחם בית כנסת בשכונת רמת שלמה בירושלים, ששופץ בסיוע קרן דניאלי והוסב למבנה נגיש ומותאם לתלמידים. כרגע לומדים בה 14 תלמידים בשתי כיתות, והמקום יכול לאכלס עד 40 תלמידים. הרב אשר זורייבין מספר כי ״הורים שולחים לכאן את ילדיהם ממקומות כמו קרית גת, אשדוד, ועוד מקומות שמצריכים נסיעות, היות ואין להם מסגרות מתאימות סמוך למקום מגוריהם״.

מוטי זוננפלד חתם את הטקס בברכו את התלמידים ואת עמותת מש"י, וסיפר על פועלה יוצא הדופן של דניאלי כמתנדבת עם ילדים חולי סרטן. "לדניאלי היתה אהבת חסד עצומה, אהבה לתורה וכח נתינה אינסופי. היא הרעיפה מהאהבה שלה על כל מי שנמצא בסביבה שלה".

זוננפלד הביע את התפעלותו מנערים, שכבולים להגבלות פיזיות אך אינם מוותרים, עוסקים בתורה ובלימוד ואף ניגשים לעמוד התפילה. הוא סיים באומרו: "אני בטוח, שהקמת הישיבה היא מהדברים שדניאלי הייתה רוצה שנעשה".